štvrtok 16. júla 2020

TAJOMSTVÁ STROMOV, napísala Jen Green, Ilustrovala Claire McElfatrick, preklad: Ivana Svitková, IKAR, 2020, edícia StonožkaVďaka vydavateľstvu IKAR a jeho edície Stonožka určenej pre deti som sa dostala k tejto nádherne ilustrovanej knižke o stromoch s príznačným názvom „Tajomstvá Stromov“. Veľmi ma nadchýnajú krásne ilustrácie v tejto knižke. Táto publikácia je skutočným skvostom v knižnici každého dieťaťa, pretože vďake nej sa dozvie veci, ktoré mu ani, my rodičia, dospeláci nepovieme. Navyše – ilustrácie sú tu skutočne neoceniteľné, keďže okrem estetickej funkcie (sú NÁDHERNÉ) plnia aj funkciu náučnú a podľa mňa práve oni prilákajú k čítaniu nielen deti, ale aj ich rodičov. (Veď nám už knihy nik neilustruje! :D )


V úvode sa deti dozvedia dôvod, prečo by sa mali oboznámiť s tajomstvami stromov ... i čo je vlastne strom:
Oboznámisa sa aj letokruhmi, ktoré sa nachádzajú vo vnútri kmeňa i ostatnými časťami stromov:


 V knižke nechýba ani mapka, kde sa vo svete vyskytujú aké typy stromov i kolobeh "farebnosti" listov stromov.A ak by si chceli v záhradke, doma alebo v škole či skôlke, zasadiť stromček, nechýba aj pekný ilustrovaný návod.
Preto som túto recenziu poňala hlavne fotografiami ilustrácii z tejto knihy. Myslím, že informácie, ktoré knižka podáva spolu s touto pestrofarebnou formou obrázkov, nemôže sklamať žiadne dieťa ani dospelého rodiča. Takže všetkými desiatimi odporúčam všetkým deťom, ich rodičom i učiteľom.HODOTENIE:5 /5 s ohľadom na žáner
Za poskytnutie recenzného výtlačku veľmi pekne ďakujem internetovému kníhkupectvu:

Ak vás recenzia na knihu Tajomstvá stromov zaujala, kúpiť si ju môžete TU

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

 

Wonders of books Published @ 2014 by Ipietoon