nedeľa 3. decembra 2017

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky, Zuzana Kubašáková, TAKTIK 2017Škriatok v pyžamku a iné rozprávky - Zuzana Kubašáková                Tento titul je nielen súborom rozprávok pre tie najmenšie deti, ale aj návodom pre rodičov, ako sa zachovať či čo urobiť v istých situáciach, ktoré stretnú určite každého rodiča.
Nechce si vaše dieťa umývať zúbky? Prečítajte mu hneď prvý príbeh, čo sa stalo neposlušnému zúbku, keď od seba odháňal kefku. Veľmi trefnou a užitočnou je aj rozprávka o pani Zlosti – nám rodičom ponúka veľmi kreatívne riešenie ako dieťa naučiť a ovládať hnev – treba pani zlosť vytriasť, vytancovať, či dokonca spláchnuť do záchodu.
 
 Chlebíková Anička zase deti presvedčí, aby nevymýšľali o tom, čo budú jesť, ale pekne poslúchali rodičov, pretože sa im môže prihodiť, že sa premenia na to, čoho najviac jedia ... 
Autorka ponúka okrem príbehov  aj tipy  navyše 


ako zvládať podobné situácie z daných príbehov. 
Všetky rozprávky dopĺňajú farebné fotografie detí i ilustrácie „hlavných hrdinov“ rozprávok. 
Našla som v nej niekoľko tipov ako pomôcť dieťaťu zvládať svoje emócie, čo je vo výchove nepochybne to najdôležitejšie. 

Ak ste čerstvý rodič a občas si neviete rady – vyskúšajte túto zábavnú formu a zabijete dve muchy jednou ranou – dieťatku prečítate rozprávku a zároveň sa priučíte nejakým trikom vo výchove.


ZA POSKYTNUTIE RECENZNÉHO VÝTLAČKU ĎAKUJEM VYDAVATEĽSTVU 
TAKTIK

Knihu si môžete zakúpiť na stránke vydavateľstva Taktik.
0 komentárov:

Zverejnenie komentára

 

Wonders of books Published @ 2014 by Ipietoon