streda 17. novembra 2021

Drzý bastard (Cocky bastard), Vi Keeland, Penelope Ward, Baronet, 2015, preklad: Ivana Dresia


Do tejto knižky som sa púšťala trošku s obavou, pretože naposledy mi kniha od Vi (Nevhodné správanie) vôbec nesadla, no na druhej strane, jedinú knižku od Penelope Ward, čo som čítala When August Ends (v češtine vyšlo ako Až léto skončí) sa mi neskutočne páčil. Neviem, či to bolo tým originálom, ale absolútne mi to sadlo a prečítala som to veľmi rýchlo.

,,Jo, nejspíš, máš pravdu."
,,Že ti to patří?"
,,Ne. Že jsi kráva."
,,Haha, hrozná legrace." (str. 14)

A tak to napokon aj dopadlo. Prvá časť knižky Drzý bastard bola presne taká skvelá ako ono „Až léto skončí“, slow burn, veľmi vtipné, ukecané, obe postavy sympatické, stále sa niečo dialo, Aubrey, hlavná hrdinka, bola taká správna a celkovo som medzi postavami vnímala úplne skvelú chémiu. A tie Chancove hlášky – skvelé.

,,A co když jsi sériový vrah!"

 ,,To říká tá pravá! To ty jsi před chvíli urvala hlavu americkými prezidentovi." (str. 16)

Avšak druhá časť ma viac hnevala ako tešila . Aubrey akoby niekto transplantoval osobnosť. Ešte, aby som veci uviedla na pravú mieru, v prvej časti bola rozprávačom Aubrey, v druhej Chance. On sa mi zdal stále rovnaký, vtipný, snaživý (až príliš), ale tým, že Aubrey bola v tomto prípade v úzadí a nevedeli sme o nej, ako to prežíva a čo si myslí, jej konanie, pre mňa ničím nepodložené, ma veľmi hnevalo. V prvej polovici knihy bolo fajn to, že i keď sme príbeh pozorovali cez Aubreyinu optiku, Chance v nej bol prítomný a neustále niečo hovoril, celá situácia sa tým dokresľovala. V druhej to teda dosť absentovalo, a preto som na milú Aubrey neraz musela nadávať, že nie je normálna. Tá jej koza mala viac rozumu než ona.😊 ( Ale tie scény s kozou, tak to bolo neskutočne zábavné 😆😂🐐)

,,Vzal mi mobil z ruky a přijal hovor: Harry! Ty kokote!" (str. 37)

,,Chceš moji sušenku? Ja to nebudu jíst."
,,Jasně. Ja sním i tebe."
,,Co jsi to práve řekl?"
 ,,Řekl jsem, že sním i tu tvoji. Sušenku." (str. 26)

Našťastie to koniec zachránil a bol krásnou romantickou bodkou. V shakespearovskom duchu „koniec všetko napraví“ teda napokon dávam tejto vtipnej romantickej knižke 4 hviezdičky – Aubrey dávam iba 2 – haha 😊


,,Taky bych moc rád spal s tebou v pořádny posteli."

 ,,Co jsi to řekl?"

 ,,Řekl jsem, že bych taky moc rád spal v posteli."

,,Aha." (str. 70)

P.S.: Myslím, že každá žena by si priala tak vytrvale milujúceho chlapa ako bol Chance. Či by si už nejaký chlap skutočne želal zamilovať sa do takej ublíženej netýkavky ako Aubrey, je celkom otázne. 


,,Odkud se berou všechny ty dokonalé ženy?"
Chance vyprázdnil svoji sklenici. ,,Ja tú vidím jen jednou. (str. 87)

Ak by ste si chceli pozrieť vtipné videá, ako to vyzerajú s takzvanou omdlievajúcou kozou, môžete si ho pozrieť tu 😆👉


MOJE HODNOTENIE: 4⭐⭐⭐⭐/5 s veľkým ohľadom nielen na žáner, ale hlavnej na Aubrey 😉😂🙈

Ku knižke som sa dostala vďaka instagramovej štafete a bookstagramerke @kniha_je_radost - https://www.instagram.com/kniha_je_radost/

Môj IG: https://www.instagram.com/wondersofbookz/

0 komentárov:

Zverejnenie komentára

 

Wonders of books Published @ 2014 by Ipietoon